| VreauMiere a întrebat:

Imi puteti spune care ar fi pretul pentru construirea unui calculator (gaming) din piese la mana a doua si/sau noi (daca nu se gasesc la mana a doua)? Eu ma gandeam sa fac unul cu procesor de 10GHz, 10RAM, 512GPU, SSD de 500GB sau 1 TB?

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Procesor de 10GHz?

| CPAElites a răspuns:

"procesor de 10GHz" cu 50 core-uri? rolling on the floor

Ce buget ai?

| VreauMiere explică (pentru CPAElites):

4 core-uri. 2, 5x4=10. Buget 2000 lei.

| CPAElites a răspuns (pentru VreauMiere):

Http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1521673/
Cu pc-ul asta vei juca toate jocurile aparute fara probleme.
Foarte mic bugetul!
Mai poti adauga cv?

| Ineys a răspuns:

Usurel Bruce Lee. Eu iti recomand sa te duci la un magazin care vinde piese IT... si sa rogi pe cineva de acolo sa-ti faca o configuratie, ca oricat ne-am chinui noi tot n-o scoatem la capat.
Dar totusi, spune-ne de cati bani dispui...