| Georgex12 a întrebat:

Imi puteti spune care este diferenta intre un procesor Intel Celeron Dual Core G530 si un Intel Pentium Dual Core G530?

3 răspunsuri:
| Me2 a răspuns:

Nu exista pentium g530, doar celeron, poate te referi la pentium g620, g860
Diferenta intre ele, la pentium frecventa e putin mai mare, iar memoria cache level 3 e de 3 mb nu de 2, cam astea sunt diferentele

| spaghetty a răspuns:

Nu stiu ce sa zic.Nu am avut nici unul din astea am avut doar Intel pentium 4. Dar dupa cum am vazut si pe la alti prieteni deai mei si pe internet Intel pentium dual core cred ca are frecventa mai mare..Nu stiu ce sa zic pe internet nu gasesc nimic.straight face

| Andydaniel96 a răspuns:

Nu exista Intel pentium dual core g530 big grin