| wizopo2 a întrebat:

Imi puteti spune pasii pe care trebuie sa ii urmez pentru a root-a telefonul Samsung galaxy mini cu froyo nu gingerbread? Daca se poate sa fie cel mai simplu cu nu stiu ce fisier bagat in elsi apoi doar ii dam recovery si dam pe fisierul ala si s-a rootat telefonul. Adica as dori cea mai simpla metoda de rootare, dar doar pentru froyo. Si daca se poate sa imi spuneti : merge rootarea de pe gingerbread( aia simpla) pe froyo?

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pune gb 2.3.6, acolo eu stiu ca la sasung(la galaxy ace sau s, galaxy fit) e mai usor s afaci root decat la 2.2, plus ca 2.2 e imi lent

| spy2o a răspuns:

Descarca z4root,e si pe market mi se pare, sau cu asta http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=953182

FUNDA?