| anonim_4396 a întrebat:

Îmi puteți spune și mie de ce când intru pe laptop pe google Chrome și caut ceva ma redirecționează către Microsoft Bing? Inițial am crezut ca am un virus și am instalat Avast Free și BitDefender și ambele au arătat ca nu este nicio problema.
Menționez ca am actualizat și aplicația dar degeaba

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intra in Chrome pe pagina dorita (de exemplu: google.ro).
Dupa ce ai intrat, intra in setarile Chrom-ului si bifeaza pagina actuala ca pagina de start.
La sfarsit salveaza setarile.
La urmatoarea pornire, Chrome va porni cu pagina setata de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Du-te la cele trei puncte verticale din bara (in partea dreapta), apoi "setari" (penultima optiune), apoi "motor de cautare" de la bara din stanga (a cincea optiune) si selecteaza Google in loc de Bing.