| seby8873 a întrebat:

Imi puteti spune va rog la PC-urile cu procesor intel celeron, e compatibila orice placa video...ca vreau sa imi cumpar una si nu ma prea pricep? 10x

4 răspunsuri:
| cartman a răspuns:

Depinde ce slot ai (agp sau pci express).

| inginer a răspuns:

Problema de compatibilitate nu se punte intre procesor si placa video, ci intre placa de baza si placa video (placa video si procesorul stau pe placa de baza). De obicei se cam potrivesc, dar exista si incompatibilitati.

| Firry a răspuns:

Depinde ce slot are placa de baza...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea merită să-i schimbi placa video mai ales dacă e vorba de un model vechi de Celeron (mai vechi de 2 ani adică).
Vei fi limitat de platformă, procesor, sursă, etc. Așa că cel mai bine e să vinzi PC-ul și să iei altul nou, din moment ce nu e rentabil să faci upgrade.