| WithoutName123456789 a întrebat:

Imi ramane ecranul negru la laptop dupa ce se incarca liniuta aia de la boot screen.Am windows xp.Ce sa fac sa rezolv problema?

14 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

E Xp.Deci problemele sunt normale ca el să te lase la greu când ai nevoie mai mare de calculator
Remediu
Dacă nici în Safe mode(F8) nu pornește va trebui fie să repari sistemul(asta dacă ai date ce vrei să le recuperezi) să recuperezi datele de pe hard disc și apoi sa reinstalezi Windows-ul, dar trebuie să ai un motiv bun s-o faci deoarece știi probaabil ca mai are câteva zile de viață. Succes

| K0sti a răspuns (pentru DeyCj):

Ce inseamna ca mai are cateva zile de viata? In toate raspunsurile tale te legi de chestia asta! Poate sa-l foloseasca 5 ani de acum incolo fara probleme! Mai terminati cu prostiile! Probleme vor fi la calculatoare noi la care nu o sa se mai gaseasca drivere. In rest nicio problema, poate sa-l foloseasca bine mersi daca nu schimba calculatorul si 10 ani, daca-l tine!

| DeyCj a răspuns (pentru K0sti):

E discutabil.deja mulți producători de hardware au retras suportul de drivere pentru Xp, majoritatea aplicațiilor comerciale nu mai rulează pe Xp, chiar și producătorii de antiviruși(cei ce se respectă nu cei fantomă) nu se mai leagă la cap cu Xp-ul, și lista continuă.De azi efectele schimbătii tehnologice pentru care nu toți îs pregătiți din ignoranță și delăsare se vor face simțite.
Eu doar informez pe toți ca să știe la ce să se aștepte dacă nu se conformează cu mafia globală din It, adică Microsoft+sateliții lui.

| K0sti a răspuns (pentru DeyCj):

Da-mi exemple de aplicatii care nu ruleaza pe XP. Care sunt producatori aia fantoma?

| DeyCj a răspuns (pentru K0sti):

Norton,avast,Esset, și alții mai puțin cunoscuți.Îi știi și tu precis.
Încearcă să instalezi Camtasia studio sau free CAD-ul pe XP, da de mai și lucră.
Schimbarea logic că se va produce treptat, deci un pic(să zicem o luna două) o s-o mai scalde userii încăpățânați de Xp.Da după ce toți vor progresa....nu va merge figura.

| K0sti a răspuns (pentru DeyCj):

happy Potoleste-te! Vrei sa spui ca Norton e fantoma! Unul dintre cei mai buni antivirusi din toate timpurile. Avast si Nod sunt mai slabuti, da asta nu inseamna ca sunt fantoma.

| DeyCj a răspuns (pentru K0sti):

Eu îs calm.Nu ma aprind eu așa ușor happy, numa că cum prin scris nu pot exprima mai mult decăt litere, e ușor interpretabil whistling
....pe care l-am penetrat cu succes cu 4 keylogeri injectați în dll-uri whistling happy
O fost tare că la scanare Niorton-ul, Avastul și Esset-ul nu le-o găsit.și aveau și autorun-ul în msconfig i ghici cum...Activ la startup-ul sistemului.Chestii pur comerciale.Ca s ia banii oamenilor și să se aleaga tot cu un sistem infectat cu viruși reali nu comerciali....De ai știi cât îmi displac astfle de politici mincinoase.

| K0sti a răspuns:

SI daca intri in safe mod?

| WithoutName123456789 explică (pentru K0sti):

In safe mode pot sa intru.

| K0sti a răspuns (pentru WithoutName123456789):

Pai si atunci ce mai discutam! Driverele video! Reinstaleaza-le! Succes!

| gelu1970 a răspuns:

Iti scrie cumva NTDLR is missing?

| gelu1970 a răspuns (pentru WithoutName123456789):

Repara windows folosind un cd de xp
faci boot cu cd
ajungi la pasul unde te intreaba ce vrei sa faci
alegi repair
se deschide o fereastra neagra
scrii 1 si dai enter
scrii chkdsk /r /p
poate dura cateva ore deci ai rabdare
bafta

| Andrei1csTazZ a răspuns:

Salut.
In primul rand formateaza-ti hardul sau chiar sa-ti schimbi windowsul, incarca si ai sa vezi ca nu o sa-ti se mai intample asta. FUNDA?