| ILIKEBLUE a întrebat:

Imi recomandati o placa video buna pentru gaming va rog!
Am asa
Inter-Tech Combat Power CPM 650W
Intel Core i5-3470 IvyBridge 3.2 GHz Socket 1155 box
Gigabyte H77-DS3H Socket 1155
Corsair 2x4GB DDR3 1866MHz Vengeance rev A
HDD WD Caviar Blue 1TB SATA3 64MB 7200RPM
Cam astea sunt componentele si am si un monitor
LG FLATRON L1753S
Recomandati o placa video buna pentru gaming va rog! Buget 1200 ron!

5 răspunsuri:
| Kylexy a răspuns:

DA un placa video dupa eMAG uite aici linkul:
http://www.emag.ro/......EWMNKBBBM/

| TheBrainiac a răspuns:

Nvidia GTX 660 (non ti) sau AMD HD 7870
Eu as merge pe Nvidia, avand in vedere ca sistemul e Intel

| Me2 a răspuns:

Daca sursa ta e asta http://www.pcgarage.ro/surse/inter-tech/cobapower-650w/
Atunci in 1200 ron iti recomand:
http://www.pcgarage.ro/......5-256-bit/
Placa video nu e foarte lunga, ar trebui sa incapa si intr-o carcasa mai mica

Vad ca monitorul tau e de 17", ai in plan sa-l schimbi?, placa video va fi prea mult pentru monitorul actual

| MetalForever a răspuns:

Eu am asa la laptopul meu(Acer Aspire 5750G-de aia iti zic pentru ca si eu ma joc orice pe el):
Intel Core i5-2450M 2.5G GHz cu Turbo Boost up to 3. 1GHz
NVIDIA GeForce GT 630M, up to 3765 MB Turbo Cache
15.6'' HD LED LCD
4 GB DDR3 Memory..cam asta e placa..defapt memoria grafica, placa e
NVIDIA GeForce GT 630M, up to 3765 MB Turbo Cache.Laptopul,nu se incadreaza in bugetul spus de tine, e de 3 ori mai mult, dar ti-as recomanda un calculator mai bun, undeva in jur de 1500-2500 lei, special pentru gaming, pentru ca nu conteaza doar placa grafica..trebuie sa ai Intel bun..etc.Dar ITI RECOMANDbig grinaca poti, nu ti-l lua din Romania, ci din orice alta tara-eu il am din Spania, pentru 800 euro, a venit cu ce ti-am zis mai sus, cu mai multe chiar, inclusiv cu antivirus si windows(7 home premium).Ca asa o faci de puleala.Succes.Repet,placa e NVIDIA GeForce GT 630M, up to 3765 MB Turbo Cache

| Balaban_Marian_1999 a răspuns:

Un model de Nvidia