| IoanaIonuca a întrebat:

Imi recomandati o tableta la care sa nu tina foarte putin bateria? Va fi folosita exclusiv pentru internet, filme si jocuri, eventual. As vrea sa fie pana in maxim 400 lei, deci va dati seama ca nu cer performanta exagerata.

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Foloseste incarcatorul conectat cand il soliciti mai tare, astfel si o tableta /telefon cu baterie slabuta se poate "freca" tare cu internet, jocuri, filme etc.

| Floreenofficial a răspuns:

Salut.Eu am o tableta Lenovo de la sfârșitul lui 2017 și mi-a fost folositoare in prima parte a acestui an.Se incarca mai greu că telefonul. Good Luck!

| Violleta2022 a răspuns:

Pentru filme, jocuri si internet este recomandat un PC, nu tableta, nu telefon, nu lapttop.

| PainTech a răspuns (pentru Violleta2022):

Si totusi nu prea iti vine cheful sa multi PC-ul din dormitor pana in bucatarie si inapoi doar ca sa te uiti la serialul preferat...

| Violleta2022 a răspuns (pentru PainTech):

De ce, nu poti sa privesti filmul si-n dormitor?
Mi se pare ilogic sa cheltui un pumn de bani pe un laptop, care nu-i destinat jocurilor, cu ecranul foarte mic si inconfortabil, in loc sa ai un PC care este micut, pentru ca noile generatii de PC sunt mai mici decat laptopurile, doar un pic mai groase, si sa-i atasezi un monitor de 24 or 27 inch.
Tu esti cam micut sa stii toate astea, iar pentru voi si alti adolescenti, este fascinant sa aveti un laptopm, cfiar daca este inutil pentru jocuri, fiind construit pentru a umple o alta nisa, in afaceri.

| Bondarel99 a răspuns:

Dacă îți iei una second, îți recomand un iPad. Eu am unul primit de la cineva (care fusese folosit vreo 3-4 ani înainte), folosit de mine încă 2 ani și încă îl mai folosesc, bateria ar fi trebuit sa fie dusa acum dacă era vorba de alta firma laughing dar la asta nu e, tine 2-3 zile dacă stai non-stop pe ea și vreo 1-2 săptămâni dacă o folosesti moderat (1 ora pe zi).

| minrest a răspuns:

Esti prea scurta de bani pentru o tableta cu baterie buna, dar poti sa iti cumperi baterie exterioara.