| Ovyyyyyyy a întrebat:

Imi spune si mie cineva daca pot conecta un subwoofer la calculator? va las link de la calculator si sobwoofer dar va rog daca puteti...sa si explicati cum as putea conecta subwoofer-ul.
PS: Nu am boxe...sunetul vine direct de la placa de sunet

Calculator : https://www.emag.ro/......DRX4Q7BBM/

Subwoofer : https://www.emag.ro/......DGKNM3BBM/

Răspuns Câştigător
| IMihaitza a răspuns:

Asta esingura varianta, o statie, fara statie nu vei putea face nimic, poti incer a conectarea la unitate. Dar atentie, e pe riscul tau, poti arde placa audio si de ce nu si placa de baza, sursa va fi cea mai putin afectata, asta e pe propria ta raspundere, eu te-as sfatui sa iti ie o stati de casa, sau masina dupa o modifici. Intra pe Youtube pe CipFlixTv si acolo vei vedea cum se monteaza o statie de masina in casa

2 răspunsuri:
| IMihaitza a răspuns:

Salut. Nu poti cunecta subwoofer-ul direct la unitate. Iti trebuie o statie de sunet, deoarece subwoofer-ul are de obicei peste 1000w, iar placa pc-ului nu poate scoate atat, sa nu incervi pentru ca ai mari sanse sa iti arzi placa audio din pc

| Ovyyyyyyy explică (pentru IMihaitza):

Nu ai cumva o varianta mai buna pentru mine?

| IMihaitza a răspuns (pentru Ovyyyyyyy):

Asta esingura varianta, o statie, fara statie nu vei putea face nimic, poti incer a conectarea la unitate. Dar atentie, e pe riscul tau, poti arde placa audio si de ce nu si placa de baza, sursa va fi cea mai putin afectata, asta e pe propria ta raspundere, eu te-as sfatui sa iti ie o stati de casa, sau masina dupa o modifici. Intra pe Youtube pe CipFlixTv si acolo vei vedea cum se monteaza o statie de masina in casa