| paul188 a întrebat:

Imi spuneti si mie ce aplicatii intra direct in SD Card si nu in telefon? Adica decat sa-mi consum degeaba memoria interna mai bine sa intre pe card. Funda, daca trec 30 de minute, puteti sa nu mai raspundetiwinking

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Aplicatiile se instaleaza exclusiv in memoria telefonului. Numai daca ai telefonul root-at poti instala si aplicatii pe cardul sd.
Bft!

3 răspunsuri:
| hp8510p a răspuns:

Depinde de telefon.La al meu pot sa le transfer pe toate pe card fara root

| AlexL28 a răspuns:

NU toate telefoanele permit mutarea aplicatiilor pe card, iar cele care permit muta doar datele nu aplicatia cu totul. Cu root poti muta toata aplicatia, dar nu pe toate se poate, depinde cum e impartita memoria interna a telefonului.
Sunt unele telefoane care permit instalarea direct pe card a aplicatiilor downloadate. Sora mea are un telefon Wico, firma nu prea cunoscuta, si cand baga un card in el te intreaba daca vrei sa-l folosesti ca dispozitiv de stocare principal, daca apesi da atunci orice downloadezi se baga direct pe el.

| Alexiuc a răspuns:

Poti folosi aplicatia link2sd da trebuie sa ai telefonul rootat aceasta aplicatie muta toate fisierele interne ale aplicatiei care se instaleaza in telefon, da trebuie sa ai si cardul formatat in 2 o parte fat 32 si o parte ext2.