| FuckingContra a întrebat:

Imi tot apare blue screen pe calculator, nu stiu din ce motive, am debifat setarea aia in care zice sa-si dea restart automat, stie cineva cum pot sa-l repar?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dumpy memory?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai simplu si rapid mod de a repara bluescreen-ul este sa reinstalezi windows-ul.Se poate repara si altfel cu autorul unor programe descarcate si instalate dar cum nu stii sigur ce cauzeaza acest blue screen, cel mai rapid este reinstalarea.Incearca mai intai sa bagi cd/dvd-ul cu windows si sa dai repair. Daca si asa face figuri, bagi cd/dvd-ul in unitate dai restart si la pornire apesi orice tasta intr-una pana incepe a reinstala.Formatezi partitia cu windowsul dar vei pierde tot din artitia cu win.

| TechGuyTpu a răspuns:

Cand da bluescreen iti spune si ce motiv. Daca ai spune ce scrie poate pot sa fac eu ceva.

| singuraticul90 a răspuns:

Incearca sa mai cureti calculatorul de praf,sa deconectezi hardul si dvd-ul, sa scoti rami si dupa aia le pui inapoi, daca nu sa pui win din nou, daca face tot asa, ai o piesa in pc ce nu ruleaza cum trebuie.