| Simpatic a întrebat:

In cadrul camerelor auto (DVR) care este diferenta intre filtrul UV si filtrul de polarizare (CPL)? Ce face fiecare si care este cel indicat pentru ca bordul sa nu fie reflectat in parbriz in cadrul filmarii?

2 răspunsuri:
| Edw08 a răspuns:

Nu tine de filtre ceea ce spui tu. Tine strict de ISO si de cum pica lumina pe parbriz. Poti incerca sa aplici camera sus, in zona oglinzii retrovizoare si nu va "prinde" reflexia bordului.

| Simpatic explică (pentru Edw08):

Nu este asa! Camera este asezata langa (paralel) oglinda retrovizoare si totusi exista reflexie...