| EmilTraian95 a întrebat:

In camera de camin nu am voie cu router, exista vreun alt mod de a conecta netul din cablu pe o tableta?

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Da cumpara tu un router ce mare branza. Si activezi hidden ssid si nu ti-l gaseste nimeni(nu e afisat cand dai scanare, trebuie s aintroduci manual si o sa se conecteze).

| dorikut a răspuns:

În camera de cămin, nu ai voie cu router, pentru că se tem să nu le conectați greșit și să afectați rețeaua.

Cu puțină grijă, poți face ca administratorul rețelei să nici nu observe că ai router.

Alte metode, dacă există, sunt mai complicate și nu se justifică folosirea lor.

Succes!

| alex291 a răspuns:

Da, exista si alt mod pentru internet pe laptop. La magazine găsești un fel de cheițe pentru internet (in jur de 35 lei) si o pui in laptop. Cheița e mica cât un stick. Este foarte simplu numai cât o pui si ai internet.

| EmilTraian95 explică (pentru alex291):

Am zis tableta nu laptop... daca aveam laptop nu mai aveam problema asta.