| anonim_4396 a întrebat:

In cat timp se activeaza un domeniu. com dupa ce am facut comanda?

Răspuns Câştigător
| claw_4117 a răspuns:

Instant insa legarea la pachetul de hosting prin name servere dureaza cam 24 de ore.

3 răspunsuri:
| mioara a răspuns:

Depinde cat de seriosi sunt

Bula
| Bula a răspuns:

Activarea se face in fractiuni de secunda.
Pregatirea dureaza... sad

| Beeline a răspuns:

De obicei un nume de domeniu ti se rezerva numai dupa ce ai facut plata si banii au intrat in contul firmei. Deci circuitul bancar este cel care dureaza mult, pentru ca inregistrarea efectiva dureaza 1 secunda, iar DNS-urile la domeniile noi se propaga foarte repede, maxim 12 ore.