| anonim_4396 a întrebat:

În cazul în care vreau să-mi iau laptop, placa video să fie integrată sau dedicată?

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

Depinde :
-Dedicata daca vrei sa te joci pe el sau sa lucrezi in programe grafice.
-Integrata daca vrei un dispozitiv ieftin pe care sa il folosesti exclusiv cand stai pe internet, sa scrii in word si sa te uiti la filme.

Personal nu as alege sa cumpar un laptop fara placa video discreta ( dedicata ).

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde la ce vrei sa il folosesti. Daca vrei pentru jocuri, prelucrare grafica samd atunci dedicata

| RAY a răspuns:

Dedicata desigur