| Sawarekh a întrebat:

In contextul cutremurului din Turcia, mi-am pus intrebarea, cum aflu ce blocuri au risc seismic?

De asemenea, care nu ar rezista/care ar rezista la un posibil cutremur?

Multumesc!

2 răspunsuri:
| DeMicUnCălător a răspuns:

Vrei să dormi liniștit? Există o variantă destul de sigură. Mută-te într-o casă construită cu bârne de lemn și fără etaj.

| ZappyTv69 a răspuns:

Buna!
Te poti informa de riscul de apariție al cutremurelor din zona ta. Poti vorbi cu administratorul despre asta, va uitati pe planul de construcție al blocului, te poti informa din ce este construit majoritar, și după să vezi cam cât ar rezista. În România nu prea au cutremure mari!