| Xw3R a întrebat:

În curând va fi posibilă călătoria în timp?
Dar schimbarea adn-ului temporar? Adică, realizarea unui ceas care să-ţi shimbe adn-ul într-un adn extraterestru? Mai pe scurt, un omnitrix.

Răspuns Câştigător
| NoBullshitDude a răspuns:

Am mai raspuns o data, dar se pare ca nu s-a salvat.
Ai specificat in alta intrebare faptul ca ai 15 ani si jumatate. O varsta la care nu esti destul de matur sa intelegi ca nu tot ce zboara se mananca.
Calatoria in timp e teoretic posibila prin parcurgerea unei distante cu viteza luminii (vezi teoria relativitatii), dar cu siguranta nu vom avea tehnologia necesara in anul 2028.
Modificarea ADN-ului e posibila dar nu in modul la care te gandesti tu. Vezi TALEN, CRISPR-Cas9, ZFN etc.
E bine ca vrei sa inveti, dar incearca sa-ti formezi o gandire critica.

14 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Presupun ca ai 12 ani. Vei afla mai multe lucruri cand te vei maturiza.
Acum, daca ar fi sa-ti fie explicate, nu le-ai intelege.

| Donsavas a răspuns:

Nu,timpul e o iluzie, n ai ce da inapoi.
Adn ul nu poate fi programat "temporar".

| LPCTSTR a răspuns:

Călătoria în timp este imposibilă.
La ce ADN extraterestru? Pentru ce ţi-ar trebui nişte abilităţi inpracticabile şi aproape nefolositoare atât timp cât noi nici măcar nu am reuşit să tratăm toate bolilie lumii, anomaliile genetice şi să explicăm de ce suntem aici?

| Xw3R explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

De unde şi până unde 12 ani? Eu am văzut nişte documentare cu călătoria în timp şi schimbarea adn-ului. Călătoria în timp va fi posibilă în 2028 din ce am văzut. Cât despre adn, nu ştiu deocamdată. Am întrebat aici pentru a forma opinie, dar tu mi-ai dat judecata. Ok, ne vedem în 2028, my friend.

| Yurisa a răspuns:

Trebuia sa ne zici de la inceput ca vrei sa fii Ben 10 laughing

| Xw3R explică (pentru Yurisa):

Nu vreau să fiu ben 10, am întrebat doar dacă va fi posibil.

| Sn4k3 a răspuns:

Da, o sa avem si nave care ating viteza luminii. Tot in curand.

| ForeverAlone97 a răspuns:

Despre calatoria in timp intreaba-l pe profesorul Paradox. Si pentru Omnitrix du-te la Azmuth si spune-i sa-ti faca si tie unul

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Xw3R):

De unde si pana unde cred ca ai 12 ani? Simplu. Din faptul ca te uiti la Ben 10 si crezi ca ceea ce vezi la desene se poate aplica in viata reala.

| Frank51 a răspuns:

Desigur.

| Xw3R explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

M-am uitat la el în copilărie, da. Eu nu zic de 'omnitrix', eu zic despre posibilitatea existenţei unui ceas asemănător. Un prototip.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Eu am 21 de ani si ma uit la Ben 10. Care ar fi problema?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maine de la 3 la 2

| Xw3R explică (pentru NoBullshitDude):

Eşti singurul care mi-a răspuns cu serioziate. Mersi mult! Într-un documentar, am văzut că va fi posibilă călătoria în timp. Ştii cum se zice: 'Om trăi şi om vedea' Cât despre un posibil prototip de ceas este posibil. Dacă animalelor le pot fi modificat adn-ul şi nouă ne poate fi modificat. Problema ar fi formele extraterestre.