mihaicd
| mihaicd a întrebat:

In functie de ce se stabileste performanta unui GPS? Care sunt cele mai bune branduri in domeniu?

Răspuns Câştigător
| serban a răspuns:

Cel mai bine este sa intri pe http://reviews.cnet.com/gps/?tag=TOCleftColumn.0

Este unul dintre cele mai bune situri de recenzii. Vei afla de acolo absolut orice ai nevoie. Printre brandurile de incredere ar fi Garmin si TomTom.
Performantele unui GPS se stabilesc in functie de acuratetea si viteza cu care-ti determina pozitia, calitatea display-ului, durata de viata a bateriei si alte feature-uri (harti preinstalate, usurinta update-urilor, voice recognition, posibilitatea de a se sincroniza cu alte device-uri, conectivitate etc)