| mariusT333 a întrebat:

In jur de cat costa facerea un site cu prezentarea unei firme?

Răspuns Câştigător
| jabiilord a răspuns:

Minnie hai nu fi rautacios, pentru ca pentru unii e mai greu sa se exprime in scris insa daca tu esti un baiat destept si pricepeai ce a vrut omu sa spuna ii raspundeai la intrebare.
mariusT333 - depinde in functie de ce pretentii ai. Daca vrei un site doar de prezentare adica pana in 5-10 pagini atuncie toata afacerea doar creearii site-ului costa undeva pana in 2 mil. cred (200RON). Daca iti mai iei si domeniu si hosting (pe 1 an) eu pentru blogul meu http://www.tutorialepc.ro am platit 2.6 mil (260 RON). Domeniu.ro e pe viata.

2 răspunsuri:
| Leandro a răspuns:

Intai cumperi domeniul "nume.ro", care te costa aproximativ 35EUR si este pe viata.

Apoi poti incerca www.ucoz.ro, probabil cel mai simplu sistem prin care poti sa-ti creezi un Site ori blog GRATUIT! Se adreseaza tuturor, incepatori sau avansati, vine cu o interfata in limba romana si adresa de tip nume.ucoz.ro/com/net, etc!

(Aici poti parca propriul domeniu ".ro", ".com", etc)

Aici poti sa te inregistrezi: http://www.ucoz.ro/register

Iar aici ai un tutorial video: http://www.tutorialevideo.info/? pe=3090 unde ti se explica pas cu pas cum faci.

Poti sa customizezi cum vrei site-ul si, daca vrei sa dispara elementele publicitare ucoz, poti lua un pachet de la 3$/luna.

Mult succes!

| Minnie a răspuns:

Cam cat costa si "facerea" unui curs de romana cu tot ce implica acesta, adica gramatica, ortografie, vocabular, exprimare etc