| Alinaga a întrebat:

In primul rand nu stiu daca am pus la categoria corecta. daca nu,imi pare rau, dar nu am stiut unde sa pun intrebarea.am un Samsung galaxy s2 sila setari-afisare nu imi apare optiunea procentaj baterie.aceasta optiune nu exista.ce pot sa fac? e telefonul defect sau trebuie sa ii fac alte setari? l-am cumparat de curand din altex, nu este la mana a2 a ca sa zic ca l-am luat defect.va rooog ajutati-ma

2 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Eu am un Samsung Galaxy S3 şi m-am uitat acum.
Sper să fie la fel şi la tine.
Setări - Afişare - Afişare procentaj baterie (bifează căsuţa).
Dacă nu merge încearcă să-l resetezi sau să instalezi altă versiune de Android.
Succes!

| Alinaga explică (pentru Hydrangeaceae):

Da este la fel pentru ca prietena mea care are tot galaxy s2 asa are cum ai spus tu, numai ca la mine lipseste aceasta optiune din lista aceea.nu apare nimic legat de afisarea procentajului.am cumparat telefonul acum 4 luni si pana acum nu am observat.inca e in garantie.sa ma duc la altex? poate mi-l schimba?