| Xgamer8 a întrebat:

În primul rand vreau sa va spun ca nu sunt prea priceput la laptop-uri, de aceea am o întrebare. Am un laptop Asus, placa de baza X751SV, cu un procesor Intel Pentium N3710 frecventa 1, 6 GHz. As vrea sa îl schimb cu un Intel pentium I5 sau măcar I3 ultima generație dar nu știu dacă se poate. Deoarece am o placa video NVIDIA GEFORCE 920MX cu 4 GB pe și nu as vrea sa schimb laptop-ul doar pentru ca am un procesor slab. Și dacă îmi pot schimba procesorul cu unul mai bun, as dori sa îmi dați și ex de un model compatibil cu placa mea de baza. A, și am uitat sa menționez ca vreau sa schimb doar procesorul, nu și placa de baza.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Nu poti schimba procesorul cu seriile I (I3, I5, I7) fiindca nu este compatibil cu procesorul actual.
https://www.asus.com/Laptops/X751SV/specifications

| Xgamer8 explică (pentru Bula):

Și cu ce marca as putea sa îl schimb?

| Bula a răspuns (pentru Xgamer8):

Doar tot laptop-ul.

3 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Este un rahat de laptop incepand cu marca si terminand cu procesorul care este lipit de placa de baza.
A costat cam 1000 lei nou acum 4 ani, poti sa-l arunci linistit.