| troleibuz a întrebat:

In ultima saptamana cand inchid computerul mi se inchide wifi-ul pe telefon si trebuie sa dau restart la telefon pentru a reveni conexiunea. E o problema cu telefonul sau cu internetul? Inca ceva legat de internet. Tot o problema recenta este faptul ca nu am semnal wifi din alte camere. Doar in camera cu routerul. Inainte aveam semnal pana la coltul strazii. Nu am umblat deloc la internet. Care ar putea fi problema?

1 răspuns:
| doctorandus a răspuns:

Referitor la semnal: pot fi vecinii, care au si ei routere si iti bruiaza semnalul.

Poate face conexiunea pe 5 GHz, care trece greu prin ziduri, in timp ce 2.4 GHz trece usor prin ziduri.

Poate fi canalul, am avut un RT-N16 care pe canalul 13 mergea mai bine fara antene, dar pe canalul 1 mergea normal.