| anonim_4396 a întrebat:

In ultima vreme cei de la Yahoo nu mai fac mail-uri fara numar de telefon. Intrebarea mea este, daca stie cineva, daca cineva iti afla (prin varii modalitati) adresa de mail, iti poate afla si numarul de telefon cu care te-ai inregistrat - pe profil, sau nu stiu, sau numarul ramane doar celor de la Yahoo?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Numai atunci poate afla daca intra in contul tau.
Se poate sari peste introducerea numarului de telefon, dar si peste schimbarea parolei.
Doar noul YM merge prost, dar tare.

| InTheAir a răspuns (pentru Bula):

Nu se poate sari. Sau cel putin nu ma lasa pe mine sa sar peste numar...

| Bula a răspuns (pentru InTheAir):

Uite-te mai atent, linia de jos.
Scrie acolo ca, te consideri securizat...

| CuriousStuff a răspuns:

Ce a zis Bula.
Mai bine iti faci Gmail. E mult mai ok, din toate punctele de vedere. Plus ca pentru mine suna mai serios gmail.com decat yahoo.com... happy