| WeAreSmart a întrebat:

In ultimul timp am incercat mai multe antivirusuri si am ramas la Eset care mi s-a parut cel mai bun. Dar cred ca au ramas urme in PC dupa celelate antivirusuri.
Cum sa curat aceste urme?

13 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Depinde cum le-ai sters.
Daca le-ai sters cu Uninstall sau din Control Panel -> Add and remove programs se sterge tot.
Da totusi cu CCleaner Run ca sa stearga si eventualele resturi ramase (file temp, sav, etc)

| 1Q a răspuns:

Pai dai acolo serach cu numele antivirusurilor si daca iti apare ceva le stergi insa daca ai dat uninstal al toate nu ar mai trebui sa iti ramana nimic, sau poti sa te duci in control panel si sa dai uninstal program de acolo si vezi daca iti apare, daca nu iti apare nimic si tu tot crezi ca au mai ramasa inseamna ca e grav si trebuie sa refrmatezi Pc( ceea ce nu e foarte greu)
bft

| CinevaNou a răspuns:

Eset cel mai bun?
https://lh3.googleusercontent.com/......-23-26.png
Atunci de ce nu a putut sterge virusul asta, cu toate ca il detecta?

| CinevaNou a răspuns (pentru WeAreSmart):

Nu te ajuta cu nimic vrajelile alea... daca vrei ti-l trimit sa incerci happy

| WeAreSmart explică (pentru CinevaNou):

happy tu ce antivirus ai?

| CinevaNou a răspuns (pentru WeAreSmart):

Nu am... dar avast a reusit sa scoata aproape complet virusul, mai a ramas un fisier inactiv pe care l-a detectat malwarebytes.

| WeAreSmart explică (pentru CinevaNou):

Am avut si eu Avast dar ori ce licenta as pune tot imi aparea mesaj ca e ilegala sau piratata

| CinevaNou a răspuns (pentru WeAreSmart):

Avast free... doar pui o adresa de mail la nimereala si ai licenta.

| Anonymous1995 a răspuns:

Pentru ce cauti tu, exista un program, se numeste CCleaner, programul asta iti sterge toate urmele lasate de un program care a fost dezinstalat de tine.Til recomand cu placere(+ e gratis)

| xBro a răspuns:

Salut, cu ccleaner, poftim site-ul = http://www.piriform.com/ccleaner

BAFTĂ!

| Anto1995 a răspuns (pentru xBro):

Pai depinde ce antivirusuri ai avut tu. Daca ai avut Eset inseamna ca nu e bun.Trebuie sa iti schimbi windows-ul sau sa incerci o varianta mai buna de antivirusuri.MULT NOROC!

| xBro a răspuns (pentru Anto1995):

Te inseli amar, nod32 este printre cel mai bun anti-virus