| WoTTi a întrebat:

In ultimul timp dupa ce ma joc pe pc csgo, warzone. Dupa ce il inchid sau ii dau restart a doua zi imi iau blue screen ca nu imi vede ssd-ul nici macar in bios, trebuie sa il scot si sa il montez iar pentru a il vedea. Este si m.2 sub placa video si este foarte incomod sa tot desfac tot si sa il asamblez la loc.
Ca si componente ar fi >-
Processor: AMD Ryzen 5 3600

Video Card: GeForce RTX 2060 Windforce OC 6GB GDDR6 192 bit

Memory: ADATA XPG Gammix D10 16GB 2x8GB DDR4 3200MHz CL16

Hard Drive:
1.HP SSD EX900 250GB, M.2 PCIe Gen3 x4 NVMe, 2YY43AA, 2100/1300 MB/s, 3D NAND TLC
2.Seagate BarraCuda 1TB, 7200rpm, 64MB cache, SATA-III

Motherboard : Gigabyte B450 GAMING X, Socket AM4

Operating System : Windows 10 PRO 64-bit

Source : Aerocool Lux RGB 550, 550W, 80 PLUS Bronze

Case : SilentiumPC Regnum RG6V EVO TG ARGB, Middle Tower, ATX, black

Cooler CPU : Freezer 34 Duo White eSports Intel/AMD

Fan Case + 4 : Fan SilentiumPC Corona EVO HP ARGB, 120mm

Nu stiu care ar fi cauza. Eu as zice ca ssd-ul sau placa de baza... Sugestii?

3 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Ai incercat sa ii faci un test de Benchmark?

| WoTTi explică (pentru aditimus):

Nu am facut. I-am facut doar teste de temperatura. Din cate stiu Benchmark ma ajut sa aflu punctajul pc-ului in performanta, cum as putea sa descopar care ar fi problema? Din cate am inteles de la alte persoane ar fi un bios defect de la placa de baza sau ssd si ca ar trebui sa il rescriu

| aditimus a răspuns (pentru WoTTi):

De ce nu mergi la un service?