| andrefrancais a întrebat:

In win 10 dupa ce intra in sleep nu mai porneste.
Daca fac instalare curata cu win 8.1/7 imi face la fel?

12 răspunsuri:
| Ensiferum a răspuns:

Laptop sau Desktop?

| andrefrancais explică (pentru Ensiferum):

Laptop

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru andrefrancais):

Iti face la fel. E ceva comun la laptopuri.

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce?
Și mie îmi face la fel după ce am reinstalat Win-ul acum câțiva ani și nici până acum nu mai întră în sleep.
Thanks Goodnes' Sake că există modul "hibernare".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru LPCTSTR):

Hibernarea salveaza datele din ram pe hard si de-asta merge tot timpul.
Sleep-ul le pastreaza acolo unde sunt... in RAM... iar unele laptopuri au grija sa reduca consumul de curent si daca nu iesi din sleep in cateva secunde, nu-ti mai iese deoarece sunt partial corupte. Mie odata imi daduse si BSOD laughing

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

Actually... nu mai înțeleg, știu metoda prin care Windows manevrează datele și modurile însă mă distruge mintal faptul că trebuie să pun laptopul în hibernare în loc să-l pun în sleep cât lipsesc fűķıñğ 10 minute să merg la magazin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru LPCTSTR):

Ş͟͠p̡̧̛a҉gơ̴t͢uŕ̵͏í́͜lȩ̡ s̵̴ùn̕͜t̕͜ ͠d̕͝e ̷͘Mí̢cr͟óś͞ǫ̧͘f͘t̶̵ ̸c͠a͡u͏̴t̀̕a̸te҉̢

Si de asemenea sa astepti 5 minute sa intre in hibernare, 4 minute sa iasa din ea. Fiind puse pe hard, dureaza ceva sa citeasca 2-4-8-16GB de date din hiberfil.sys

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

Am pus litere slovace doar pentru a păcăli nenorocitul de autocorector, dar tu... tu ai dus-o la cu totul un alt nivel...
Still, don't understanding. Luminează-mă, minte strălucită, de ce nu vrea?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru LPCTSTR):

Surreal text si surreal text meme.
Spagoturile sunt de Microsoft cautate, facand referire la goana dupa bucatari de zicea mai de mult la stiri. Ramase Microsoft fara bucatari la un moment dat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru LPCTSTR):

Asta poate ajuta cu sleep-ul: https://answers.microsoft.com/......25e6cb28f4

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

Oh, și tu crezi că n-am încercat?
Apropo, cartoful meu deshidratat nu cred că duce W10 deci am rămas la 7, deci se poate dar nu se poate dar se poate parțial și tot nu merge.

| andrefrancais explică:

Am instalat win 8.1 si nu mai am problema asta