| Mimo2 a întrebat:

Inca mai exista persoane care practica formatarea bateriilor pe baterii de tip nou? (Li-on si Li-Polymer)
Mai lasati miturile ca induceti lumea in eroare
Astea nu sunt baterii pe nichel sa le dai formatare

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Povestile ca nu trebuie formatate bateriile sunt tocmai pentru cei ca tine, ai caror telefoane sunt mai destepte decat posesorul ' tongue

Ghici, de ce ma tine bateria de 750 mAh timp 3-4 zile la o incarcare, si are deja peste 3 ani vechime?
O fi bateria cu plumb si acid? laughing

| Mimo2 explică (pentru Bula):

E pe carbuni sigur!

| Bula a răspuns (pentru Mimo2):

NU!
E cu fuziune... de cunostinte tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Telefonul meu avea performanța de a rezista 2 zile de uz extensiv. Fix în excursie s-a găsit să nu mai reziste nici juma de zi, noroc cu bateria externă. Am urmat o procedură de formatare și și-a revenit.

| Ax3LdeV a răspuns:

Scrie pe manualul de la telefon ca nu trebuie formatare... daca mai citeste cineva instructiunile de folosire