| anonim_4396 a întrebat:

Încărcătorul este de 1A(amper), este cel original de la Huawei.
Dacă-mi cumpăr un alt încărcător care scoate 2A, îmi va încărca cu 2A sau își va lua doar necesarul de 1A?

De ce factor depinde încărcarea limitată la 1A?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă-ți cumperi un alt încărcător care scoate 2Ava lua doar necesarul de 1A

"De ce factor depinde încărcarea limitată la 1A?" - de impedanța consumatorului (care e telefonul) deci no problem!

| GPA a răspuns (pentru sierra1):

Să deduc că nu pot face nicio manevră de încărcare mai rapidă a bateriei?

| sierra1 a răspuns (pentru GPA):

Din ce deduci asta?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O să-ți încarce tot cu limita de 1A.

Curentul de încărcare este impus de circuitul de încărcare al telefonului.