| kijkinkijkin a întrebat:

Incerc sa intru pe adresa (ip-ul) route-rului si nu stiu de ce nu-mi da voie.
Stie careva? Dau funda!

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Verifica IP-ul din Manualul Utilizatorului router-ului!
Acolo gasesti toata descrierea de configurare.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Face pe nebunu, te păgubește de două perechi de palme noi nouțelaughing

| sierra1 a răspuns:

Iți cere parola de admin?

| kijkinkijkin explică (pentru sierra1):

Nu ma lasa sa intru pe server sa ajung pana acolom, se incarca pagina dar nu mi-o deschide.

| sierra1 a răspuns (pentru kijkinkijkin):

Sigur scrii ip-ul corect?

| kijkinkijkin explică (pentru sierra1):

Daaaaaa

| 4ndr33y a răspuns:

Daca ai UPNP deschis pe router, e posibil sa iti apara si in Devices and Printers, poti sa il accesezi de acolo, asta daca nu e in mod repreater.
De obicei routerele sunt la 192.168.0.1 sau 192.168.1.1 sau 192.168.1.0.
Poti sa il gasesti si cu un IP scanner, cauta pe google.
Daca tot nu poti sa il deschizi, tragel din priza si baga-l la loc, dupa care incearca din nou.

| kijkinkijkin explică (pentru 4ndr33y):

Stiu pe ce ip trebuie sa intru e 192.168.0.1 dar se incarca pagina. Imi spune sa verific Proxy si wirewall

| Reigobel a răspuns:

In primul rand conecteaza-te la internet pe pc/laptop, intra in cmd (command promt) si scrie ipconfig, dupa te uiti la internet gateway, copiezi ip-ul de acolo, il pui in browser, chrome, mozila ce ai tu, si pe spatele la router trebuie sa ai o parola, si iei parola de acolo cu username si gata