| Gabriela8766 a întrebat:

Instagram sterge urmaritori? În fiecare zi îmi dispar multe persoane. Recent am văzut și persoane blocate în lista pe care nu le am blocat eu.Am schimbat parola de n ori, username ul dar degeaba. La activități de conectare apare doar locația mea. Totuși cum au ajuns persoane alea blocate dacă eu nu le am dat? Nici măcar nu le cunosc. Pana și persoanele apropiate mi au dispărut

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Instagram nu-ti sterge nimic, doar acei urmatori care nu te mai plac decid sa nu te mai urmareasca si atunci se sterg singuri din lista ta.

| Gabriela8766 explică (pentru Violleta2022):

Mulțumesc frumos. Chiar ma speriasem ca îmi sterge instagramu din ei sau ca am contul spart.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Gabriela8766):

Nu-ti sterge nimeni instagramul, doar ca userii se muta in functie de cum te plac, cum postezi, cat de interesanta esti samd.
Poate asa vezi si tu cine iti sunt prieteni adevarat, ca una iti spun in fata, dar cand te streg de la urmarire, iti spun ca nu te mai plac si-s fatarnici.

| Lioana a răspuns:

Vezi ca cineva o face chiar de pe telefonul tau. Cineva care are acces la el.