| Badaio11 a întrebat:

Instalare Ubuntu!

Salutare TPU,

Incerc sa instalez Ubuntu prin usb insa de fiecare data, imi boteaza usb-ul, intra in meniu iar dupa ce selectez functia instalare ubuntu se blocheaza si nu se mai intampla nimic. Are cineva o solutie?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e scris corect. Descarci din nou si faci stick-ul boot-abil cu lili usb creator. Sau pur si simplu descarci lili usb creator si dupa ce bagi stick-ul in usb, alegi sa descarce un linux. il rulezi prima data live sa vezi daca merge.Cand rulezi live ai si optiunea de install pe ecran. Poti rula live pe asta care il ai si daca nu vrea sa se instaleze de pe ecran, atunci schimba linux-ul.

| Badaio11 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc mult!

| Badaio11 explică (pentru Badaio11):

Nici pe live nu functioneaza, se blocheaza ...aceasi problema. Incerc cu lili usb creator.