| BRAGA03 a întrebat:

"Instaled memory (RAM): 2.00 GB (512 MB usable)", deci din asta imteleg ca am 2. 00GB RAM din care pot utiliza doar 512MB. Am observat ca in ultimul timp imi merge forte greu PC, si cred ca e din cauza asta. Ma puteti ajuta cum sa rezolv? Multumesc.

2 răspunsuri:
| Otto2014 a răspuns:

Salut,asta inseamna ca ai placa video integrata, adica nu ai placa video, si el utilizeaza mem ram pentru a face una, sa spun asa.Tu ai acum 1.50 gb ram, 512 utilizati de placa video.
A avea placa video dedicata, inseamna ca ea sa nu fie integrata in ram, si procesor, intelegi? Ma poti intreba si de alte informatii.

| BRAGA03 explică:

Am placa video dedicata. Stiu ce e aia, nu sunt asa prost. Dar cumva s-a rezolvat de la sine, acum apare cum aparea inainte. Multumesc pentru ajutor totusi.