| Paul12676 a întrebat:

Intampin urmatoarea problema..cand ma joc apar tot felul de pete si pixeli morti dar cand ma uit doar pe el nu are nimic…ma gandesc ca o fi placa video ori nu stiu.
PS:am schimbat placa de baza de curand

4 răspunsuri:
| Dragos636 a răspuns:

Sunt pete colorate? Daca da, acelea se numesc artefacte, una din cauze ar fi supraincalzirea sau i-ai facut overclock prea mare.

| Paul12676 explică (pentru Dragos636):

Da,pete colorate...nu am facut niciun overclock

| Paul12676 explică (pentru Dragos636):

Vreau sa spun ca doar cand ma joc ceva si mai nou cateodata cand il folosesc in browser

| qpg7 a răspuns:

E de la placa video, incearca sa iei o guma de sters si sa stergi toti pini de contact de la placa video, daca nu merge, arunca un ochi la cablul de semnal sau chiar la monitor.

Mult succes