|

Intel Kaby Lake, ce parere aveti despre aceste procesoare? Mult diferite fata de precedentul Skylake?

11 Raportează Evaluează
11 răspunsuri:
| a răspuns:

Ca performanta(in jocuri cel putin) sunt identice. consuma mai putin curent -> poti sa faci un OC mai mare.

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns:

Mult imbunatatite in ceea ce priveste consumul de energie.Sunt mai mici si mai performante si din punct de vedere termic.Partea proasta e ca nu suporta Windows 7 si versiunile precedente, dar suporta USB 3.1.Eu zic ca procesoarele Cannonlake care urmeaza sa fie lansate o sa fie si mai si.

| explică (pentru AstroNoot):

Pacat ca AMD Zen nu vor sa mai iasa...

| a răspuns (pentru Superior):

Cred ca si alea o sa fie puse in genunchi de Skylake, AMD a ramas in urma, si la cum se dezvolta Intel, tot in urma vor ramane

Eu am avut numai AMD pana acum, primul a fost un A10 5700 si cel care-l am acum este un FX8370E in combinatie cu un GTX 970 si 16GB de RAM.

Sfaraie bine cartofii prajiti pe procesor? big grin

Răspuns utilizator avertizat

Cand ma joc sta in 30-40C si in idle cam 10-20C (am cooler Zalman CNPS Optima, ceva de genul), daca vrei iti arat poza happy

| explică (pentru GabiDumitrescu):

Nevasta-ta se joaca la PC? Rar asa ceva....in sensul bun ca majoritatea te ameninta ca daca te mai joci iti arunca PC-u pe geam

Răspuns utilizator avertizat

Chiar vreau sa vad poza cu 10 grade idle.