| anonim_4396 a întrebat:

Intel Pentium Dual Core E5300 2.6GHz VS AMD Athlon II x2 220 2.8Ghz

care-i mai bun pentru jocuri? la intel cu o placa video gt 440 1gb ddr3 si la amd un HD 5570 1gb ddr3

4 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Presupun ca e vorba de un sistem brand si iti spun din start ca arunci banii de pomana. :)

Fa o configuratie pe piese si o sa iei mai bine si ca pret si ca performanta.

De exemplu in locul acelui 220, poti lua varianta noua adica AMD Athlon II x2 250, care are o frecventa mai mare si este o revizie mai noua (mai stabila, consum mai mic si mai overclockabil).
...ox-rev-c3/

| BLKZ a răspuns:

AMD-ul clar, e de generatie mai noua(socket AM3) + ca 5570-ul e mai performant decat acel gt.

| ktalin2k a răspuns:

AMDu e mai bun

| tibi95cj a răspuns:

Eu zic ca amd athlon x2 220 2. 8ghz happy