| GmFb_Alex_1999 a întrebat:

Intel Xeon Quad-Core 3. 16Ghz X5460 se potriveste pe placa asta de baza chiar daca tai acele catari din socket. Il suporta fara nici o problema?. http://www.gigabyte.com.ro/products/product-page.aspx?pi d=3485#ov
DAU FUNDA!

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Ai nevoie de adaptor 771 la 775 pentru ca difera aliniera pinilor. Iar daca este suportat de placa de baza, e la noroc pentru ca nu apare in lista procesoarelor suportate.

| GmFb_Alex_1999 explică (pentru Intruder19):

Stiu de acel adaptor, dar placa de baza suport procesorul 100%?