| AlexDorinel a întrebat:

Internetul merge mai bine iarna,toamna,primavara sau vara, si de ce?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E total irelevant anotimpul

| anonimg a răspuns:

Internetul merge bine în orice anotimp dacă îți vei lua fiberlink 500 sau 1000 de la Digi împreună cu un calculator cu cerințe minime: https://www.digiromania.ro/servicii/internet

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Mie-mi merge tot timpul la fel.

| PainTech a răspuns:

Daca sunt conditii meteo extreme internetul poate sa nu mearga deloc.
In rest nu are treaba cu anotimpurile, ci doar cu numarul mare de utilizatori conectati in acelasi timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iarna ca tremura firele la stalp, exercita lucru mecanic si trece mai repede curentul prin ele.

| P3d1a a răspuns:

Daca locuiesti la tara se pot rupe firele (mai probabil firul care trage spre casa decat del de pe stalp) in cazuri mai rare. Dar in rest nu are nici o legatura cu anotimpul. Poate doar intr-un anumit timp al zilei cand acceseaza mai multe persoane un server mic, slab, acel server poate incetini in viteza.

| alyyyyy2018 a răspuns:

In ultimul timp merge foarte rau netul, daca de asta intrebi si nu stii. Multi au sunat la Orange si au zis ca stiu problema, dar tot perssita. Am inteles de la alte cunostinte, ca si celelalte retele au problema asta.

| AnekoSota122 a răspuns:

Depinde de cate persoane sunt conectate si ce site-uri aceseaza