| Antonies a întrebat:

Internetul prin router merge, dar pe calculator nu. Îmi spune că nu există nici.un cablu de internet băgat, am incercat și direct să văd dacă e cumva de la cablul care vine din router in PC dar tot nu merge. Acolo în spate la unitate unde bagi cablul de internet sunt 2 beculete, unul e aprins galben iar unul e stins. Care ar fi problema? De o săptămână nu îmi merge.

6 răspunsuri:
| iwefgOficiall a răspuns:

Posibil ca daca ai un calculator mai vechi cu o placa de retea incorporata an placa de baza sa se fi ars alta problema nu vad sau mufa de internet fisurata.

| Antonies explică (pentru iwefgOficiall):

E luat acum e ani calculatorul. Și nu e fisurat pentru că am incercat și cu cablul direct in calculator și tot așa face, dar în router merge.

| dnzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns (pentru Antonies):

Baga cablul secundar in portul 1. Vezi daca merge, daca nu shimba porturile sa vezi daca recepteaza vreunul.

| dnzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Calculatorul nu e laptop copile! Placa de retea a calculatorului nu permite captare wi fi, exista un cablu cu doua mufe de internet.Cablul principal intra in router si cablul secundar placa din router in calculator.

| Antonies explică (pentru dnzzzzzzzzzzzzzzz):

Știu, îl am pe ăla băgat dar tot zice că nu e nimic băgat. asta s-a întâmplat deodată. straight face

| iwefgOficiall a răspuns (pentru Antonies):

Anseamna ca tisa ars placa de retea frate.