| NoTurbinaNoGood a întrebat:

Intr-o clipa de inconstienta, m-am angajat ca agent de paza la un hotel, unde voi lucra in schimburi de 12 ore, pentru inceput doar noaptea. Drept urmare, am nevoie de un mijloc eficient de a pierde timpul. Telefonul meu e batran, are si ecranul mic, deci il scot din calcul, n-am chef sa ma chinui cu el pe net.
Ce sa imi cumpar, la un buget de 200-300 lei, ca sa navigheze decent pe internet?
Nu neaparat telefon, ma gandeam si la o tableta. Am vazut ceva tablete Serioux in bugetul meu. Ce ar sti sa faca alea?
Precizez ca nu prea ma pasioneaza tehnologia in acest domeniu, eu am ramas "la curent" cu vremea cand un telefon cu mp3, 3G, camera 2mp si slot de card era performant laughing
Nu stiu inca daca acea locatie are wireless, am cartela Orange cu destul de mult net (tabletele au toate functie de telefon?).
Nu vreau alte link-uri, decat cu produse recomandate de voi, chiar si SH-uri (informativ, ca nu am chef sa risc tepe pe net).

Răspuns Câştigător
| Peloiu a răspuns:

Pai ..alege un Nokia lumia 520 la 420 lei si faci rost de un smartphone foarte performant cu care poti pierde timpul ..eu recomand sa nu iei o tableta ieftina deoarece e proasta! http://www.cel.ro/......0-black-l/ sau poti sa-l cumperi second hand!

10 răspunsuri:
| AlexL28 a răspuns (pentru Peloiu):

Pentru browsing orice tableta e buna...dar mai bine un telefon, adica ce faci cu tableta daca chiar se intampla ceva si trebuie sa intervi? nu o poti baga in buzunar. Oricum, eu zic sa iti iei si o minge de tenis cu care sa iti omori timpul big grin

| NoTurbinaNoGood explică (pentru AlexL28):

E vorba de o receptie de hotel, cu ceva vitrine in zona... Numai bun de jucat cu o minge laughing (plus ca mi-ar sta cam aiurea sa ma joc cu o minge, imbracat cu camasa si pantofi)
Nu prea cred sa apara inverventii acolo, si il pot lasa in receptie de ceva.

| AlexL28 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Ow, credeam ca trebuie sa pazesti intrarea...happy

| Sofer a răspuns:

S2 SH e pana in pretu de 400-500 depinde cat de intretinut este. Si eu ma gandesc sa imi cumpar un s2 curand cu 400 lei.

| NoTurbinaNoGood explică (pentru Sofer):

Nu stiu daca o sa ma incurc totusi cu produse SH, ca n-am experienta si pot lua teapa.
O sa iau in calcul si ceva la prelungire abonament, sa vad ce abonament de prin casa pot prelungi laughing

| Sofer a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Exista totusi in unele cazuri cand iei un telefon SH sa te tina mult.
La prelungire depinde ce oferte sunt, ar merge una.

| NoTurbinaNoGood explică (pentru Peloiu):

Multumesc de raspuns.
Cred totusi ca am sa ma risc cu o 'ieftineala' ceva de tableta, ca am aflat ca este internet wireless acolo.
Telefon imi iau mai incolo big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu ca totul s-a petrecut in urma cu doi ani,insa sper ca ai memoria buna, ma bazez pe asta.
Am o intrebare: cand te-au angajat, ti-au dat si pistol si baston, sau doar baston?
As vrea sa-mi spui cate ceva despre baston, te rog!

| NoTurbinaNoGood explică (pentru anonim_4396):

Mi-au dat baston, cu care trebuia sa am grija de receptionera si camerista.
Si... Am avut grija. Era mare si negru.

| GoldenZenith a răspuns:

Nu mai am felicitări.

Nu mai face pe grijuliul, nu-ți sta bine.