| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare in domeniul calculatoarelor pc raspunsul cel mai folositor primeste funda! vreau sa imi iau o placa video si stiu ca sunt doua tipuri de placi video AGP si PCI dar am vazut placa video GPI express cu doua tipuri de mufari ceva gen http://img.it-sale.ro/1334670359_placa_video.jpg si eu folosesc placa video pe agp si numai agp,vreau sa stiu daca eu cumpar o placa asemanatoare daca imi functioneaza cum ii in poza cu doua mufari PCI express, merge?

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pe acea placa scrie cu ce pc e compatibil

| Jipa95 a răspuns:

Nu te-ai exprimat calumea! NU este GPI express, poate voiai sa spui PCI Express. In fine, daca placa ta de baza suporta doar placi video AGP, numai placi de genu poti sa ii pui. Nu am iteles prea bine intrebarea, dar presupun ca vrei o placa PCI Express. Pai, spune-mi ce placa de baza ai si te pot ajuta happy

| CoL00SaL a răspuns:

Sa inteleg ca vrei sa iti cumperi o placa video AGP ca si aceea din poza?
Da-mi detalii, adica ce placa de baza folosesti, si restul componentelor de la pc.