| Adhaara a întrebat:

Intrebare pentru cine se pricepe la calculatoare (ca eu sunt paralel cu ele): de ce am o noua partitie pe laptop? Pana azi am avut doar doua, B si C (de aproape 3 ani am laptopul si tot astea au fost), dar m-am trezit cu inca una, "local disk F" se numeste. Cand vreau sa o deschid nu ma lasa, imi zice: "You don't have permission to acces this folder" ceva de genu si pur si simplu nu ma lasa. Oare sa fie de la un virus? Ca am descarcat un pdf de pe un site azi, dar de 3 ani de cand am laptopul toate prostiile le-am descarcat pe el si nu mi s-a mai intamplat asa ceva... si nu a umblat nimeni pe laptopul meu in afara de mine, si credeti-ma eu doar azi am aflat ca poti avea mai multe partitii din alea..Pls help, nu stiu ce fac

4 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

E facuta de windows de la ultimul update.
Eu aveam niste erori cum ca nu mai are spatiu pe partitia respectiva.
Oricum ar fi, las-o acolo.

Ai mai putea sa cauti pe net cum sa faci sa nu o mai vezi daca chiar te supara. Nu poti scapa de ea.

| seularts a răspuns:

Nu te panica. Probabil vede ori o partitie care reprezinta hard disk-ul (chiar daca acesta nu exista fizic si se intampla foarte rar) sau a ramas activa partitia de la un alt dispozitiv care l-ai conectat la calculator: stick, telefon, etc. Mai poate fi o situatie in care ai partitie virtuala de la un soft care iti poate deschide fisiere.iso. Oricum, nu e virus si nu iti afecteaza calculatorul in nici un fel!

| 28cosmin a răspuns:

Stai liniștit, nu îți te panica, posibil și așa este ca a ceea partiție să îți apară de la ultimul Update de sistem, de obicei este de la partiția creată ca partiție de rezervă a sistemului, de-asta nu te lasă să intri de niciun fel. Dacă utilizezi un stick de memorie sau un card de memorie, o să te lase să intri în a ceea partiție creată sub litera "F", deci stai liniștit nu te panica.
Acesta este răspunsul meu final!

| SebyOp a răspuns:

Nu e nimichappy stai liniștit.
dacă vrei să iei sau să bagi informații de pe card sau pe tel, o faci din folderul ăla