| Illuminati2016 a întrebat:

Intrebare pentru cine se pricepe.
Vreau sa stiu daca pot pune un bec cu vapori de sodiu intr-un balast de vapori de mercur, deoarece balastul scrie ca este pentru 150w dar avea un bec cu vapori de mercur de 250w, tin sa precizez ca balastul este legat la un ignitor nu mai stiu ce zicea pe el ca s-a sters incercand sa-l curat cu o carpasad si legat de un condensator.

2 răspunsuri:
| Eugen80 a răspuns:

Oficial nu. Cum va merge si daca va merge, e doar o chestie de noroc, dar conform specificatiilor, nu ar merge.

| Illuminati2016 explică (pentru Eugen80):

De fapt balastul este pentru vapori de sodiu deci merge happy