| Sorinel95674 a întrebat:

Intrebare URGENTA: Cum instalez Yahoo! Messenger daca am mai incercat sa-l instalez, dar de fiecare data imi spune: installing unsuccessful: YM did not correct install (...) incomplete installs. Acum cateva luni nu mi-a reusit o instalare si am anulat-o. Acum imi spune ca este din cauza unei instalari incomplete. In ghidul YM nu scrie nimic in legatura cu aceasta instalare. Ma puteti ajuta? Funda daca merge!

Răspuns Câştigător
| adrianc a răspuns:

Buna, intra in add/remove programs si vezi daca iti mai apare vreo urma de la yahoo messenger pe acolo. Daca exista, dezinstaleaz-o si incearca iar.In cazul in care nu apare nimic, da-i un restart la pc, si incearca din nou.Craciun Fericit!

7 răspunsuri:
| RS4 a răspuns:

Intra in program files la remove programs/ dai remove la tot ce tine de yahoo+messenger, apoi intri in C/program files - daca mai ai ceva directoare de la yahoo pe acolo le stergi si incerci apoi din nou o instalare! sper sa reusesti! bafta!

| Gizăz a răspuns:

Vezi întâi dacă-ti apare în lista de programe instalate. Dacă da, dă remove acolo. Acum du-te în C>Program FIles, caută Yahoo Messenger și șterge folderul prin shift+delete>enter. Se subînțelege faptul că dacă nu apare in lista programelor instalate faci direct a doua chestie.

Acum ar trebui să meargă să instalezi. Dacă tot nu merge atunci pune-ți un program de corectat erori în regiștrii și încearcă iar.

| Vickyy a răspuns:

De fapt nu e incomplete installs... e incorrect parameters.Pe sistemele de operare XP gen Home Edition si Sp1, nu merg variantele astea mai noi cum ar fi 9, 10, 11...merge 8. Daca vrei sa iti instalezi intr'adevar o varianta mai noua cauta pe site'ul Microsoft cea mai noua versiune de Windows Installer. Sper ca te'am ajutat si Craciun fericit!happy

| Deniisze a răspuns:

Bună!
Măcar l-ai dezinstalat pe cel vechi?
Dai la control panel la add or remove programs, dai remove la messengerul vechi, dai un restart apoi intri şi îl instalezi pe cel nou şi poate o să meargă.
Baftă şi sărbători fericite!

| Uddiu a răspuns:

Prima data incearca sa scapi de ce ai intalat pana acum o poti face cu programul asta: http://www.finaluninstaller.com/FinalUninstaller.php il instalezi pe aasta dai scan si bifezi yahoo messenger de acolo. dupa care dai restart si incerci din nou. Bafta!

| Uddiu a răspuns:

Nu sariti toti cu add remove programs ca aia e cel mai simplu si probabil ca o facut deja. viki97 are dreptate, incearca sa iei Un Microsoft Installer mai nou de aici: http://download.microsoft.com/......2-x86.exe. Instaleaza-l da un restart si vezi daca merge. daca nu incearca ce am spus eu mai sus cu programul ala pentru ca ala sigur iti elimina tot ce a ramas si intala apoi ce vrei tu.

| ALEXme_4367 a răspuns:

Du-te in control panel si dai la add or remove programs, dezinstalezi ym si apoi reinstalezi. daca nu mere iti recomand versiunea online http://webmessenger.yahoo.com/