| Seby80 a întrebat:

IPad 2 sau Samsung Galaxy Tab 10.1. Care are display mai mare, care are aplicatii mai super si mai multe, care este dupa parerea voastra mai tare dintre acestea? Ce ati alege, as vrea detalii la raspuns de ex,, am ales ipad 2 pentru ca... " Va rog mult ajutor, doresc sa imi achizitionez si nu stiu...

4 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

As alege Samsung doar ca sa nu aleg ipad

| valentingb a răspuns:

De asta
http://androidmoldova.com/2011/03/28/samsung-galaxy-tab-10-1v-vs-ipad-2/

plus ca urasc americanii pentru modul cum isi fac publicitate
juma din pret e publicitatea, dar nu la asta ma refer. e vorba ca spun: il vei iubi! adica voi vreti sa fiu dependent de ipad...

| VirtualVirus a răspuns:

Eu as alege Samsung fiindca este mult mai compact. Are platforma android daca nu ma gresesc si pe androidmarket sunt foarte multe aplicatii tari.

caracteristici tehnice

Procesor - Nvidia Tegra februarie 1000 MHz dual-
Sistem de operare - Android 3.1 (Honeycomb)
Ecran - 10.1 inch, 1280x800 (WXGA), PLS, capacitiv, multitouch
Memorie - 1 GB DDR2
Built-in de stocare - 16 (opţiuni - 32 şi 64) GB
Porturi - 3, 5 mm setul cu cască, 1x30pin USB
Reţeaua - Bluetooth 2.1 + EDR, Wi-Fi (802.11a/b/g/n)
Internet mobil - EDGE, HSDPA, HSUPA, GPRS, GSM900/1800/1900
SIM-card - miniSIM (tipic)
Cititor de carduri - nu există nici o
GPS - un (A-GPS)
Camera web - de 2 megapixeli de pe ecran, la partea din spate a camera de 8 megapixeli cu bliţ
Senzori - giroscop, accelerometru, senzor de lumină, o busolă
Baterie - 6860 mAh non-amovibile
Dimensiuni - 256, 7 x 175, 3 x 8, 6 mm
Greutate - 565 g
P.S. Prietenul meu are Samsung si ii place tare mult.