| Manolo2 a întrebat:

Iphone 7 plus sau note 7? si de ce!

23 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Note 7 e momentan retras de la vanzari asa ca...

Iphone iti iei daca iti convine sa dai 30% din pret doar pe marul desenat pe spate

| Gonrax a răspuns:

IPhone e rahat, că doar e iPhone, și la Note 7 explodează bateria. Așa că, părerea mea, niciunul.

| Mihai1810 a răspuns (pentru Gonrax):

Ai tinut in viata ta un iphone in mana?

| Gonrax a răspuns (pentru Mihai1810):

Hopa, Apple fan-boy?

| Mihai1810 a răspuns (pentru Gonrax):

Am avut o gramada de mizerii cu Android toate vai capul lor dupa un timp, la Apple nu intalnesti astfel de probleme.

| Gonrax a răspuns (pentru Mihai1810):

Dacă îți iei d-alea nașpa, normal. E treaba ta dacă dai pe iPhone mai mult decât merită.winking

| Mihai1810 a răspuns (pentru Gonrax):

S4 e naspa? G3 e naspa? Dupa un timp merg naspa toate pe Android. Mai bine dau pe un iphone "mai mult decat merita" si ma tine 5-6 ani decat sa dau pe unul cu Android si sa tina 2-3.

| Gonrax a răspuns (pentru Mihai1810):

Am G3 Mini de vreun an sau doi și merge ca în prima zi.

| Mihai1810 a răspuns (pentru Gonrax):

Depinde cum il tii, adica daca tot instalezi si dezinslatezi aplicatii in prostie si il suprasoliciti la un moment dat va incepe sa dea rateuri, ala facea S4, imi venea sa dau cu el de pereti si nu a fost trantit sau lovit.

| Printesa10TM a răspuns:

Note 7, dupa parerea mea Samsungurile sunt cele mai bune, iar Iphoneul e doar o fita.

| Cedry2k8 a răspuns:

Pai ai de ales doar iPhone 7 Plus, ca Note 7 n-ai cum sa-l mai cumperi, a fost scos de pe piata ca-i o bomba cu ceas.

| Cedry2k8 a răspuns:

Ai dreptate bro, bateria lui Note 7 e mult mai puternica, iti face gaura in mana cand iti va exploda in mana. Nu inteleg de ce vorbesti aiurea. Adica daca ai iPhone nu poti sa joci jocuri, sa stai pe Facebook sau whatsapp? iPhone e un telefon folosit doar pentru apeluri din cate zici tu aici.
Si sa stii ca iPhone 7 Plus are ecran de 5, 5inch, nu 4, 7.
TOATE argumentele tale sunt ERONATE, vorbesti fix despre domeniul in care nu te pricepi deloc. Eu as prefera sa n-am telefon decat sa am Note 7. Adica as prefera sa nu-mi explodeze in fata un Note 7.

| KNST a răspuns:

Ambele sunt niste gunoaie. De ce?
Pai,... ruleaza ca niste babe de 100 de ani, iar atunci cand vrei sa faci curatenie in sistem... LOL
No offence, prefer la orice ora un Nokia cu Windows Mobile.
Parerea mea.

| Cedry2k8 a răspuns (pentru KNST):

rolling on the floor)))))))))))))))))))))))))ba cum sa zici ca ruleaza naspa daca nici nu s-au facut livrarile la iPhone 7?
Apropo, iPhone 5S e mai bun decat toate Windows Mobile-urile lansate vreodata. Sa nu mai zic de 6, 6s sau 7, astea sunt cu 10 clase peste.

| suntserios a răspuns (pentru KNST):

Sa zici ca e scump, ca nu e customizabil, ca platesti marca samd e una.

da sa zici ca se misca ca un **** desi nici macar nu ai pus mana pe el si sa il compari cu porcaria de Windows Mobile e doar dovada ca nu intelegi nimic despre tehnologie si raspunzi din lipsa de ocupatie

| KNST a răspuns (pentru suntserios):

Folosesc un Lumia 625, de vreo juma' de an. Sunt mai mult decat multumit de el. Inainte foloseam mobile cu Android si iOS, diferite branduri renumite. Diferenta este enorma la: perioada pana la reincarcarea acumulatorului (cu toate aplicatiile pornite), incarcarea paginilor www, etc.
Deci, de aici si pana la a-mi spune ca habar n-am de tehnologie, cum spui, este cale lunga. Nu sunt vreun mucea care se smiorcaie dupa aplicatii de doi lei, nici vreun plin de bani care isi etaleaza mobilul hyper-scump prin jegurile de mall-uri, ca un cocalar.
Este parerea mea, iar tu, ar trebui sa o accepti sau sa o respingi cu niste contraargumente viabile, nu sa-mi spui ca sunt atehnic sau ca tai frunza la caini. Ai inteles, baaaai, userul... secundei?

| suntserios a răspuns (pentru KNST):

Loool, cand compari o petarda de Nokia 625 cu un galaxy S7 sau un iphone de la 4 in sus si ajungi la concluzia ca Nokia e mai bun atunci nu trebuie sa mai aduc eu niciun argument ca esti atehnic. Ai demonstrat singur... si sa fim seriosi niciun utilizator cu minime cunstinte tehnice nu va lasa-ma ios sau Android pentru windows phone care e pe moarte rau de tot

| KNST a răspuns (pentru suntserios):

Ai confirmat ceea ce banuiam. Just another attention ***. D'oh!
P.S. Pe viitor, ocoleste-ma. Nu de alta, dar nu-mi plac oamenii care vorbesc atunci cand n-au ceva de spus.

| suntserios a răspuns (pentru KNST):

Da da, am inteles. Pentru tine un telefon cu cat are specificatiile mai praf cu atat e mai bun. Argumente nu ai, deci asta e concluzia raspunsului tau.

| Anonimul95t a răspuns:

Salut, acum cred ca depinde si de ceea ce folosesti dar eu ce-asi recomanda iphone 7 plus pentru ca dupa parerea mea la Samsung se strica softwar-ul mai repede de exemplu am un prieten care dupa un timp cand intra in camera ii dadea eroare la resetat si tot nu a mers. A si apropo din cate am auzit note 7 a fost retras pentru ca la cativa utilicatori le-a explodat bateria in timp ce era la incarcat!

| Horologer a răspuns:

Ar trebui sa te intrebi tu insuti " De ce dracu dau atatea bani pe un telefon?" Si iti vei raspunde singur "Fitze si figuri"

| Balantines a răspuns:

Iphone 7 + în momentul ăsta e cel mai bun telefon din lume iar Samsung Galaxy Note 7 a fost scos recent de pe piață pentru că are niște probleme mari de fabricație, îi explodează bateria.

| Dyana2003 a răspuns:

Buna,nu iti pot răspunde dar iti pot oferi un link care ofera răspunsuri pentru tine:
http://www.trustedreviews.com/......one-7-plus