| SERIALS a întrebat:

Iphone 8 vs Huawei P20 Pro?
Ce recomandari imi dati?
Am vazut ca Huawei P20 Pro are o camera de 40 mpx si a primit titlul pentru cel mai bun smartphone european al anului. Faza e ca un prieten imi zice ca Huawei nu tine mult, Iphone tine pe o perioada mai indelungata. Nici nu stiu ce sa zic, dar ma tenteaza Huawei.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Iphone 8 =calitate americana produsa in China

suntserios
| suntserios a răspuns:

Am avut Huawei p9 2 ani, foarte multumit.

Acum, intamplator chiar am un P20 pro... se misca excelent si poze la fel. Plus bateria tine 2 zile.

| gelu1970 a răspuns:

Prietenul tau e un inutil.
Alege Huawei.
Cel mai probabil, telefonul anului o să fie Mate 20 Pro.
Dar p20 pro e mai mult decât ok.
Prostimea ce cumpără iphone ca să arate că are un telefon "cool" ce ai vrea să te sfătuiască?
Iphone să țină o perioadă îndelungată? Când ei ii fac update ca să ii reducă randamentul și așa să oblige prostimea să cumpere alt telefon după aproximativ doi ani?
Dacă ai puțin creier iți cumperi ceea ce consideri tu că iți oferă prestații de calitate.

| Bogdan70001 a răspuns:

Am...cine te-a mintit? Huawei MATE 20 PRO este cel mai bun telefon din lume in momentul asta, dar cu siguranta o sa vina alt brand sa-i ia titlul asta
Oricum eu zic sa mergi pe P20 Pro

| debarasator63 a răspuns:

Eu am un Huawei P10 Lite si sunt foarte multumit de el. Sotia are un iPhone 8 plus. Din punctul meu de vedere diferenta o face procesorul Cortex care, strict personal, se misca oarecum mai bine. Deasemenea trebuie sa ti cont si de diferenta de pret intre cele 2 branduri. Sa sti ca la bani mai multi iPhone nu-ti ofera multe in plus fata de Huawei. Cred ca P20 Pro ar fi o alegere excelenta la bani putini.

| skyes26 a răspuns:

Apple mai exact iphone 8, 8+, X, Xs etc se pisa la ora actuala pe andoid și etc. părerea mea iphone 8.

| Eduard01115 a răspuns:

Huawei p20 este o achizitie foarte bună, după părerea mea
Si arata si mai bine ca iphone 8