| f2ff2fl12f a întrebat:

IPhone X (40 mil) sau PC Gaming (45 mil) primul? Ce ati alege primul din cele 2 mentionate, in cazuri in care telefonul se misca foarte greu iar pc-ul la fel. Le voi lua pe ambele, insa trebuie sa aleg unul primul si nu stiu ce happy am un iPhone 4s si un pc vechi.
Windows 10 pro
Amd athon 2.2 ghz
1 gb ram
Amd radeon 512 mb

Vreau sa iau

GTX 1060 6 GB
8GB Ram
Intel Cofee Lake i7 8700

Răspuns Câştigător
| PrintesaGumitaa a răspuns:

AnnaBlandiana mereu se crede ea atat de inteligenta cu raspunsurile ei inteligente. Vad ca mai nou incearca sa fie clarvazatoare si sa ghiceasca cati ani au utilizatorii.

Pai depinde pe care il folosesti mai mult. Presupun ca le iei pentru jocuri. Parerea mea e ca nu merita sa dai atatia bani pe un telefon ca sunt si la 2000 de lei telefoane bune.
Ia pc-ul mai intai si te mai gandesti la telefon.winking

| f2ff2fl12f explică (pentru PrintesaGumitaa):

Am 14 ani, am mai pus unele intrebari unde am spus asta si probabil de acolo stie. Ma enerveaza ca uneori face misto de noi, iar asta nu o va ajuta cu nimic atat pe el/ea cat nici pe noi happy Voi lua PC-ul iar dupa voi lua si telefonul, voi avea nevoie de teme si cred ca mi-ar fi greu sa caut pe telefon. Mersi.

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Iti recomand sa alegi cartile de la scoala, ca esti abia in clasa a V-a la 14 ani!
Pune mana serios pe carte si lasa jocurile, ca de aia ai nevoie in viata, nu de jocuri sau telefoane performante.

| NuAmNicioIdeeDeNumeVorbescSerios a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu încerca sa pari inteligenta, ca faci fix opusul. La 14 ani esti in clasa a VIII-a, ori dai răspunsurile de care are nevoie, ori nu mai dai nimic.

| Violleta2022 a răspuns (pentru NuAmNicioIdeeDeNumeVorbescSerios):

Daca te-ai fii chinuit sa vezi istoricul postarilor acestui copil, ai fii vazut ce scrie el, fiind un caz special, la 14 ani, doar clasa a V_a.

Uite aici:
"în 14 Aprilie | f2ff2fl12f a întrebat:
Am 14 ani si doresc sa merg in clasa 5-a. La gimnaziu. Credeti ca colegii vor rade? Sau cei de pe hol... "

sursa:
https://www.tpu.ro/......hol-funda/

Iti astept scuzele!

| NuAmNicioIdeeDeNumeVorbescSerios a răspuns (pentru Violleta2022):

Si eu am 16 ani si doresc sa merg iar la gradinita sa scap de liceu si alea alea, nu inseamna ca eu la 16 ani sunt atat de incapabil sa trec o clasa. N-a fost destul de precis. In plus, ceea ce am mai spus este adevarat, n-am de ce sa-mi cer scuze.

| Violleta2022 a răspuns (pentru NuAmNicioIdeeDeNumeVorbescSerios):

Deci, dupa ce jignesti, mai esti atat de prost ca nici nu recunosti.
Aroganta, mitocania si prostia sunt calitatile tale... bravo parintilor care te-au educat asa!

| RainmakerX a răspuns:

Numai prostii sau persoanele care au foarte multi bani dau atat de mult pe un telefon cand ai putea sa iei unul de 20 si sa-ti mai ramana bani pentru mai incolo.

Eu as alege calculatorul caci este mai util.
In orice caz, s-au gandit ai tai cand sa-ti cumpere... tocmai cand a inceput scoala.

| f2ff2fl12f explică (pentru RainmakerX):

Am un program foarte mic, este foarte diferit de gimnaziale. Invat foarte putin, se merge la scoala de 2 ori pe luna. In 2 ani se fac 6 clase. Eu am 4 clase iar in 2 ani fac In total 10. Daca nu ar fi fost programul asa, nu mi-ar fi luat. happy

| RainmakerX a răspuns (pentru f2ff2fl12f):

Ah, scuze atunci.
Fii atent, telefoanele sunt bune numai pentru Youtube, ascultat muzica si sunat. Pentru orice altceva folosesti un calculator caci este mult mai distractiv.

In functie de cati ani ai exista fel si fel de jocuri smechere. Daca esti ceva mai mare ai putea sa incerci Skyrim, Witcher si daca esti mai mic Overwatch, Palladins, LOL. (astea imi plac mie)

| ywar a răspuns:

Bravo boss, ai bani, esti valabil! La tine banii "nu e" problema!