| anonim_4396 a întrebat:

Is -13 grade C la mine. Daca ies cu smartphone-ul afara mi s-ar putea strica?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu se strica, doar ca nu il vei putea folosi prea mult timp, pentru ca temperatura scazuta aduce la scaderea rapiad a tensiunii din baterie + performante foarte scazute pana la blocarea telefonului, isi revine daca il lasi la caldura/buzunar. Mai bine baga-l in buzunar, si numai daca este sa te sune cineva raspunzi si gata.

4 răspunsuri:
| Creepygirl2002 a răspuns:

Nup,nu se strica.Dar ai grija sa nu stai mereu pe el si sa il mai tii si un buzunar.

| Violleta2022 a răspuns:

Eu zic sa lasi telefonul in casa, sa nu cazi sa-l spargi!

| acidelic a răspuns:

Nu se strica nici la -30, vei avea unele probleme de inghet in cazul in care ninge afara si cad fulgi pe display

| Holiday a răspuns:

De la frig nu prea, dar trebuie sa-l feresti de umezeala.