| Junseng a întrebat:

ISO se poate scrie pe un stick in asa fel sa fie bootabil sau merge doar pe CD/DVD? Si aceeasi dilema o am cu.exe sa il scrii pe un CD/DVD.

4 răspunsuri:
| BostanDaniel1974 a răspuns:

Da se poate cu Windows7-USB-DVD-Download-Tool-Installer-en-US---sau cu Rufus

| gelu1970 a răspuns:

Da. folosesti rufus. in functie de ce windows vrei sa instalezi si ce BIOS are pc/laptop alegi optiunea adecvata ce ofera rufus inainte sa icepi scrierea.

| Junseng explică (pentru gelu1970):

Am programele astea eu voiam sa stiu daca merge un exe pe CD/DVD sau ISO pe stick, pentru ca am auzit ca nu se poate ce am scris adineauri.Am auzit ex:ca ISO se poate face bootabil doar pe CD/DVD.

| gelu1970 a răspuns (pentru Junseng):

Ai primit raspunsul...
se poate