| LolitaLola a întrebat:

J5 2016 sau p9 lite?
Care este mai bun si de ce?
Care are mai multa memorie si care face fotografii mai bune?

Răspuns Câştigător
| WxRo a răspuns:

P9 lite clar. in primul rand p9 lite o sa primeasca update-ul la nougat luna aceasta.
baterie mult mai buna decat la j5.
camera selfie de 8 la Huawei doar de 5 la Samsung.
Ecran full hd la Huawei - doar hd la Samsung
Procesorul de la Samsung este o gluma fata de kirin-ul Huawei-ului

1 răspuns:
| AlexElektro1987 a răspuns:

Huawei-ul este mult mai bun. Rezolutia ecranului este ai mare, procesor mai puternic, are senzor de amprenta si are si un design mai placut, dar amandoua au acelasi spatiu de stocare : 16 gb.
Si camerele este foarte posibil sa fie mai bune decat la J5.